اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
شورای حوزه استان
حوزه مدیریت
معاونت ها
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   
عنوان


سید محمد طاهر طاهری گرگانی
شهيد طاهري بعد از مدتي وارد دانشگاه شد و سعي مي‌كرد با تلفيق حوزه و دانشگاه، معرفت و شناخت خويش را گسترش دهد. پس از مدتي، وي موفق به اخذ مدرك ليسانس شد و در حوزه نيز تا مرحله‌ي «رسائل» پيش رفت و پس از فارغ‌التحصيلي به عنوان دبير در يكي از آموزشگاه‌هاي شهرستان بجنورد مشغول تدريس شد و اوقات فراغت خود را صرف آموزش احكام دين و نيز اقامه‌ي نماز جماعت سپري مي‌كرد.
 ١٤:٣٣ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حسین میرزایی شموشکی
اي مردم! به حال من گريه كنيد. به حال زار من اشك بريزيد نه براي اينكه در سن جواني از خانواده جدا شدم بلكه براي گناهانم گريه كنيد و برايم طلب عفو كنيد. شايد حالا كه شهادت نصيب من گناهكار شده، مولايم از من راضي شود و فرداي قيامت از من بازخواست نكند كه من طاقت محاكمه و حسابرسي خدا را ندارم (الهي عاملنا بفضلك و لا تعاملنا بعدلك).
 ١٤:٣٢ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

محمد علی ملک شاهکویی
مادرجان بايد از شما تشكر كنم چونكه اگر شيرت را به اسم حسين در آهم آميخته نمي‎شد و به آيه آيه‏هاي وجودم نمي‏رسيد، تحقيقا من اصلاً نمي‎توانستم اهل درد باشم.
 ١٤:٣١ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

محمد حسین لطفی
وي بعد از كسب اجازه از پدر، در آزمون مدرسه‌ي «منتظريه» شركت نمود و پذيرفته شد. اما بدليل سن كمش، مدتي را در منزل يكي از بستگانش، در همان شهر گذراند. او طلبگي را نه به‌عنوان يك شغل، بلكه به عنوان جايگاهي براي اداي وظيفه مي‌دانست و اگر مسئوليت‌هاي خطيرتري به ميان مي‌آمد، بي‌صبرانه براي انجام آن مي‌شتافت.
 ١٤:٣١ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حسین قدیریان
این شهید به سال 1339 در شهر گرگان در خانوادهای مذهبی دیده به سرای هستی گشود. سالها درس و مدرسه را تا مقطع دبیرستان در زادگاهش به اتمام رسانید. شهید در سیمای امام خمینی(ره) درخشش نور حسینی دید و تمام همتش را در راه ترویج انقلاب قرار داد و به همین خاطر از مدرسه اخراج شد.
 ١٤:٣١ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

محمد هادی صالحی
از سن 7 سالگي قدم در مكتب علم آموزي گذاشت و موفق شد مراحل تحصيل را تا اخذ مدرك ديپلم با موفقيت پشت سر بگذارد و سپس روانه‌ي حوزه‌ي علميه، اين مدرسه انسان‌سازي گرديد و با رشد و شكوفايي انقلاب همراه با ساير مردم، وارد عرصه‌هاي مبارزه شد. اوج مبارزات او، در دوران دبيرستان بود.
 ١٤:٣٠ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حبیب الله شریعتی فرد
يكي از خاطرات به ياد ماندني شهيد، نحوه ي اخراج ايرانيان مقيم عراق بود كه با فشار و اذيت و آزار زياد همراه بود. يكي از روزها كه وي با عده اي از طلاب مانند هميشه در حرم اميرالمؤمنين (ع) مشغول نماز و زيارت بودند، مأمورين بعثي داخل حرم ريخته و ........
 ١٤:٣٠ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

ابراهیم رضوانی چهارنایی مفرد
شهيد رضواني از همان دوران نوجواني، ظلم و بي‌عدالتي‌هاي رژيم شاه را درك كرده بود،زيرا هنگامي كه برادرش در زندان شاه گرفتار بود به ملاقات او رفته اما او را نيز دستگير و زنداني مي‌كنند و دو شب را در حبس مي‌گذراند. وي بدليل علاقه‌اي كه به تحصيلات علوم قرآني و نيز خدمت به جامعه داشت، وارد حوزه‎ي علميه‎ي گرگان شد و با اشتياق وصف‎ناپذيري، تحصيلاتش را آغاز نمود. او به امام(ره) عشق مي‌ورزيد و هميشه گوش به فرامين او بود.
 ١٤:٣٠ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حسین رضایی
اي كاش سنگ بودم تا از فرمانت اطاعم مي‌كردم و داراي قامت آدمي نبودم كه اين همه معصيت نمودم و يا اين همه نافرماني‌ها رو به تو نمي‌آوردم. سال‌ها در سنگر علم و فضيلت زندگي نمودم اما جز جهل و ناداني و بي‌اطاعتي كاري انجام ندادم.
 ١٤:٣٠ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

قربان دردی دلیجه
پدر نام قربان دردي را براي او انتخاب كرد، شايد مي‎خواست از همان ابتدا او را قرباني درگاه دوست كند. دوره‎ي ابتدايي را با مشقت سپري كرد. هنوز سال پنجم را به پايان نرسانده بود كه در سانحه‎اي از ناحيه‎ي پا به شدت آسيب مي‎بيند. پس از بهبودي به جهت علاقه و تأكيد والدين، به حوزه‎ي علميه مي‎رود و تحصيلات ديني‎اش را آغاز مي‎كند و مدت 6 سال در آنجا تحصيل مي‎كند.
 ١٤:٢٩ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

قدرت الله خواجه میرزایی
با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران، او سنگر حوزه را رها كرد و عزم خود را جزم نمود تا در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل ايفاي نقش كند، او بارها به جبهه عزيمت نمود و در عمليات: رمضان، محرم، والفجر 1 تا 8، طريق القدس 1 تا 3 و كربلاي 4 و 5 حضور فعال داشت.
 ١٤:٢٩ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حسین حیدری
از اينكه فرصتي پيش آمد تا توانستم به جبهه بروم و به فرمان امام عزيز لبيك گويم، خيلي خوشحالم، اي خدا، تو چقدر رحماني و رئوفي، با اينكه من در سراسر عمرم، نتوانستم بنده خوبي براي تو باشم مرا در سنگر امام حسين(ع) راه دادي و اين بزرگ‌ترين نعمتي است كه به من عطا فرمودي.
 ١٤:٢٩ - سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 3 صفحه بعدی >>

حدیث روز
تصویر برگزیده

اوقات شرعی
عنوان

 

 

 

 

 

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com